تبلیغات
پایگاه اطلاع رسانی «دروجان» - مطالب بهمن 1393
پایگاه اطلاع رسانی «دروجان»
«دروجان» پنجره ای رو به تات زبانان شاهرود خلخال
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
نظرسنجی
نظر شما نسبت به عملکرد سایت دروج آن چیست؟

ویدئوها
نویسندگان
یک عکس دوستانه ...


تاریخ عکاسی 1393/8/13
لینک های مرتبط :


نوع مطلب :
برچسب ها : یک عکس دوستانه، روستای درو، شهرستان خلخال،
          
پنجشنبه 30 بهمن 1393

زمستان و آسمه چال بدون برف...!!!


لینک های مرتبط :


نوع مطلب : طبیعت زمستانی، 
برچسب ها : روستای درو، شهرستان خلخال، زمستانی بدون برف، روستهای ایران، شهرستان خلخال استان اردبیل،
          
پنجشنبه 30 بهمن 1393

به گزارش ازناو ، آیتم جدید یک روستا و یک آبادی هر هفته به معرفی روستاهای شهرستان خلخال خواهد پرداخت.

علاقمندان عزیز به این بخش که اطلاعات کلی درخصوص زندگی، آداب رسوم ، زیبایی های روستا ، مناطق دیدنی ، محصولات روستا و توانمندی روستا  و مشکلات روستا  خواهد بود.


جهت مشاهده گزارش کامل بر روی لینک زیر لطفا کلیک نمایید.


گزارش كامل >>>

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : درو در خبرگزاری ها، 
برچسب ها : روستای درو، وب سایت ازناو،
          
چهارشنبه 29 بهمن 1393

مـرحـوم نـوروز عـلی کرمـی، رزاق کـرمـی و عـزیـز کرمـی


روحشان شاد و یادشان گرامی باد. 

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : یادمان ها، 
برچسب ها : روستای درو، خاطرات، مردان زحمتکش روستا،
          
چهارشنبه 29 بهمن 1393

نام برنامه : صعود یک روزه کلکچال

نام سرپرست: آقای صادق دلیری

تاریخ برنامه: 24 بهمن 1393

نوع برنامه : کوهنوردی

(به مناسبت گرامیداشت ایام الله دهه مبارکه فجر و سالروز یازدهمین سال تشکییل گروه کوهنوردی البرز جوان)

موقعیت جغرافیایی:

کلکچال نام یکی از کوههای شمال تهران و همچنین نام یکی از پناهگاههای کوهنوردی در همان محدوده است.ارتفاع پناهگاه کلکچال 2600متر و ارتفاع قله کلکچال3350متر است.مناسبترین مسیردسترسی به پناهگاه: پارک جمشیدیه تهران می باشد. پناهگاه دارای تاسیسات آب و برق است و زیر نظر وزارت آموزش و پرورش اداره می شود.این پناهگاه در سال 1339 توسط سازمان پیش آهنگی ساخته شده است.بر روی برج سفید آن نام گروههای پیش آهنگی از جمله شهرستان خلخال به چشم می خورد

شرح برنامه:

ساعت5:30 جهت حضور و صعود به قله کلکچال از مسیر پارک جمشیدیه از طرف سرپرست اعلام شده بود و ساعت 6 صبح پس از حضور همه اعضاء گروه، برنامه صعود آغاز شد. مسیر صعود به قله از میان پارک گذشته و با خروج از پارک و گذر از کنار چند مغازه؛ کوهنوردی نسبتا ملایمی شروع شد. پناهگاه های کلک چال و باغات گیلاس و چندین چشمه در مسیر، از جذابیت های منطقه است که با وجود امکانات مناسب، پذیرای کوهنوردان و طبیعت دوستان زیادی را همه روزه پذیرا می باشد. برج دیدنی کلک چال نیز امروزه به صورت نمادی برای این مسیر درآمده است.

ساعت 7:45 به پناهگاه چهارم کلکچال رسیدم و گروه پس از چند دقیقه استراحت و نرمش صبحگاهی جهت صرف صبحانه و برگزاری جشن یازدهمین سال تشکیل گروه کوهنوردی البرز جوان وارد بوفه پناهگاه شدیم و پس از صرف صبحانه و خوردن کیکی مزین به نام گروه ، اعضا پس از کمی مرور خاطرات سال های گذشته به خوش و بش پرداختند.  

 

پس از نوشیدن چای دلچسب و تماشای مناظر اطراف و چشم انداز دریا گونه شهر تهران ساعت 10:40 دقیقه آماده فرود بودیم و در مسیر برگشت اعضای گروه با حضور خود در مقبره شهدای گمنام تپه نور الشهدا به مقام شامخ شهدا ادای احترام کردند.

راس ساعت 12:30 به پارک جمشیدیه رسیدیم و این صعود هم  با تمام زیبایی هایش به پایان رسید.

با تشکر صمیمانه از تک تک اعضای گروه کوهنوردی البرز جوان 

 

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : تصاویر ورزشی، 
برچسب ها : کلکچال، مقبره شهدای گمنام تپه نور الشهدا، گروه کوهنوردی البرز جوان، درویهای مقیم تهران، روستای درو،
          
جمعه 24 بهمن 1393

آقای کلام اله شعبانی مرد همیشه آماده به خدمت، گاه در خدمت کشور، گاه در خدمت روستا و گاه در خدمت خانواده با آرزوی سلامتی و موفقیت برای این مرد زحمتکش روستا

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : عکس هفته، 
برچسب ها : روستای درو، شهرستان خلخال،
          
جمعه 24 بهمن 1393

1) لطفا بعنوان پرسش نخست خودتان را معرفی کنید و بفرمائید به چه فعالیت اقتصادی مشغول هستید.

اینجانب سید اروج نیساری متولد 1334، ساکن روستای درو از توابع بخش شاهرود شهرستان خلخال و بازنشسته اداره بهداشت و درمان شهرستان خلخال  هستم و در حال حاضر در زمینه تهیه و توسعه پرورش ماهی سرد آبی  مشغول به فعالیت می باشم.

2) از چه زمانی فعالیت تان را در این عرصه شروع کرده اید و این فعالیت شما گذشته از اشتغال خودتان چه فایده ای برای منطقه داشته است.

از سال 1382 اقدامات پروژه مزرعه پرورش ماهی سرد آبی را شروع تا اینکه بعد از گذشت زمان و رنج بسیار جهت تهیه  و اخذ مدارک در سال 1390 موفق به بهره برداری شدم و با راه اندازی این طرح توانستیم تا حدودی نیاز مصرف اهالی منطقه به ماهی قزل الا را فراهم کرده باشیم .

3) چه شد که وارد این کار شدید ؟ آیا قبلا هم تجربه فعالیت در این حوزه را داشتید.

قبلا در این زمینه فعالیتی نداشتم و علاقه من به این کار باعث شد تا این پروزه به بهره برداری برسد.

4) بیشتر محصول تولیدی شما جهت فروش در کدام شهر ها عرضه می شوند.

مسلما در منطقه شاهرود خلخال

5) برای آغاز و ادامه فعالیت هایتان تا چه اندازه از تسهیلات بانکی استفاده کرده اید.

برای شروع کار از هیچگونه تسهیلات بانکی استفاده نکردم لازم به ذکر است که با حمایت های خانواده و تجربه خود پا به این عرصه نهادم و اخیرا مبلغ ( 000/000/ 20  تومان )  از طریق بسیج سازندگی حوزه مقاومت شاهرود "طرح اقتصاد مقاومتی" وام دریافت نموده ام که از این عزیزان نهایت تقدیر و تشکر را دارم.

6)چه تعداد جوان با این فعالیت شما مشغول به کار شده اند.

دو نفر از اهالی روستا به اتفاق، و کمک اعضای خانواده

7) به عنوان یک کارآفرین نمونه در سطح منطقه چه صحبتی با جوانان جویای کار دارید.

بنظر من روستا با جوان شاداب و پویا هست و روستای بدون جوان ایستا و بدون حرکت می باشد که در این زمینه نقش دولت ها در حمایت جوانان بسیار موثر و نقش افرین می باشد و جوانان می توانند با هم فکری یکدیگر و از طریق ایجاد مزرعه های پرورش ماهی، زنبور داری ،دامداری ، باغداری و طرح های دیگر که روستای ما پتانسیل آن را نیز دارا می باشد کارآفرینی و با بیکاری مبارزه نمایند و اگر دولت و مسئولین نیز حمایت نکنند جوانان با نا امیدی مواجه خواهند شد چون که فاقد هرگونه درآمد ملکی و مالی هستند.

8) در پایان چه صحبتی با مردم و مسئولین دارید.

امیدوارم مسئولین مربوطه کارآفرینی جوانان را مورد حمایت قرار بفرمایند تا سربار پدر مادرشان که فاقد درآمد روستایی هستند نگردند و حمایت مسئولین و دولت مورد پیشرفت و شادابی جوانان و نیرو و قوت دادن به جوانان خواهد شد. 

پانویس مدیر سایت: با تشکر از آقای نیساری بابت همکاری خوبشان با ما و از وقتی که بابت مصاحبه گذاشتند، لازم به ذکر است که مزرعه پروش ماهی سرد آبی آقای نیساری در منطقه بابا خانی سر درو قرار دارد. این منطقه در قسمت جنوبی روستا ما بین امامزاده سید حمزه (ع) روستای درو و امامزاده عبدالله (ع) کلور در کنار باغات میوه و چشمه های آب در جوار رودخانه شاهرود  قرار دارد که بازدید از این منطقه در فصول مختلف سال خالی از لطف نخواهد بود.

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : معرفی شخصیت‌ها، طرح های زیر بنایی و عمرانی، 
برچسب ها : کارآفرین نمونه روستا، کارآفرینان نمونه استان اردبیل، کارآفرین برتر روستا، روستای درو، مزرعه پرورش ماهی سرد آبی، شهرستان خلخال،
          
چهارشنبه 22 بهمن 1393

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه خبری دروج آن ، به دنبال وزش باد شدید در روز گذشته و تحمل یک روز هوای آلوده و توام با گرد و خاک در منطقه، بارش باران موجب طراوت هوای این منطقه و روستای درو و خوشحالی مردم شده و چهره منطقه را کاملا بهاری کرد. بطوری که بارش باران این فصل در شهرستان سردسیری همچون خلخال کم سابقه است.بارش باران و برف موجب خوشحالی مردم به ویژه کشاورزان و باغداران منطقه شد.

لینک های مرتبط :


نوع مطلب : آب و هوا، 
برچسب ها : بارش بار ان در زمستان در روستای درو، روستاهای خلخال، بارش باران در خلخال،
          
چهارشنبه 22 بهمن 1393

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دروج آن، با گذشت پنجاه روز از فصل زمستان و اتمام چله بزرگ و گذشت چند روز از چله کوچک  هوایی بهاری همچنان در روستا حاکم است. گرم شدن هوا در روزهای اخیر که در دو روز آینده نیز دمای هوا افزایش نسبی پیدا می‌کند ادامه نگرانی و دغدغه از تکرار خشکسالی زراعی سال گذشته است که به معنای واقعی کشاورزان و زارعان منطقه را نگران کرده و این شرایط به یک دغدغه جدی تبدیل شده است.
در حالی که شهرستان خلخال به زمستان بسیار سرد و سخت از گذشته‌های دور مشهور است آن هم در چله زمستان و اوج بارش‌های برف و باران این روزها خلخالی ها هوای متفاوتی را تجربه کرده و حتی عده‌ای با کنار گذاشتن احتیاط با لباس‌های بهاری به بیرون از خانه رفته و از گرم کردن منازل خود در طول روز با بخاری‌ها اجتناب می‌کنند.

این وضعیت غالب جوی در حالی در منطقه اتفاق افتاده که تنها کمتر از انگشتان دست بارش‌های برف و باران در شهرستان اتفاق افتاده که در مدت کمتر از ۴۰ روز به پایان سال دست‌ها بر دعا و نیایش است تا باران رحمت الهی بار دیگر بر این خطه باریدن بگیرد.


لینک های مرتبط :


نوع مطلب : آب و هوا، 
برچسب ها : روستای درو، زمستانی که بیشتر شبیه بهار بود تا زمستان، روستای درو روستای از روستاهای بخش شاهرود شهرستان خلخال، شهرستان خلخال،
          
جمعه 17 بهمن 1393

 استفاده از مطالب و عکسهای این سایت تنها با ذکر عبارت «وبسایت روستای درو» مجاز است.

( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
درباره سایت


روستای درو در 4 کیلومتری شمال غربی شهر کلور قرار دارد.
ارتفاع این روستا از سطح دریا 1590 متر می باشد. این روستا در طول جغرافیائی 48ُ،42 و عرض جغرافیایی 37،25ُدرجه قرار دارد. از نظر موقعیت جغرافیایی کوه آلون آرو در جنوب، کوه آسمه چال در شمال غرب، دیه دره در غرب ، آبه دره در شمال شرق و خانقاه دره در جنوب و جنوب غرب روستا قرار دارند. به نظر می رسد عامل اصلی استقرار جمعیت در روستای درو وجود زمینهای مساعد برای کشاورزی، آب و هوای مناسب و آب فراوان می باشد . به طور کلی منابع غنی آب ، زمینهای مساعد کشاورزی، موقعیت خاص روستا و قرار گیری در کنار راه ارتباطی خلخال _ کلور از عوامل موثر بر شکل گیری و توسعه روستا بوده اند .

فرزند کوچک روستا : مهدی ویسانیان

کارشناس ارشد پژوهش علوم اجتماعی

ارتباط با ما :

پست الكترونیك:

mehdiveisanian@yahoo.com

mehdiderav_2005@yahoo.com

شماره تماس : 09144562684

سامانه پیامکی :

30006106204000

مدیر سایت : مهدی ویسانیان
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
اشعار تاتی
  تعداد اشعار: یازده شعر

  برای انتخاب شعر دلخواه از دکمه قبلی و بعدی (دکمه های کناری) پخش کننده استفاده کنید.
امکانات جانبی